Bielizna korygująca

Zadbaj o swoje piersi!

Kobiece piersi budzą wiele emocji. To ważna część naszego ciała, która może być nawet powodem do dumy, niezależnie od ich wielkości. To także poniekąd wyznacznik naszej kobiecości. Oczywistym jest zatem, że wszystkim piersiom należy się odpowiednia troska.

Dobierz odpowiedni biustonosz

Gdy myślimy o pielęgnacji piersi, jedną z pierwszych rzeczy, która przychodzi na myśl jest prawidłowo dobrany biustonosz. Zadecyduje on nie tylko on atrakcyjnej prezentacji biustu, ale przede wszystkim o naszej wygodzie w ciągu dnia. Pamiętaj więc, że niezależnie od tego czy aktualnie nosisz stanik B 75, każdy nowy zakup powinien być indywidualnie dobierany. Zdarza się bowiem, że numeracja pomiędzy producentami może się różnić. I nawet nie myśl o kupowaniu stanika w ciemno!

Warto też poświęcić chwilę na zastanowienie się nad konkretnym modelem. Stanik z fiszbinami wciąż jest najpopularniejszą opcją, ale to wcale nie znaczy, że najlepszą. Coraz więcej kobiet chętnie sięga po biustonosze bez fiszbin, które są miękkie i odznaczają się wysokim komfortem użytkowania. Co ważne, wspierają i eksponują piersi równie dobrze jak ich bardziej tradycyjne odpowiedniki. Oczywiście, różne sytuacje będą wymagały rożnych rozwiązań, dlatego Twoja szafa powinna być zaopatrzona na różne możliwości.

Pamiętaj o profilaktyce

Niewłaściwie dobrany stanik to mniej atrakcyjny wygląd, ale też i brak wygody. Jeśli biust nie jest prawidłowo podtrzymywany, możemy zmagać się z takim problemami jak np. ból pleców. Czasami można też spotkać się z informacją, że za ciasny biustonosz może powodować raka piersi. Nie istnieją badania potwierdzające tę zależność, niemniej jednak oba te problemy powinny nieustannie pozostawać w naszej świadomości. Nawet jeśli wybrałaś już bieliznę idealną dla siebie, pamiętaj też o profilaktyce. Regularnie badaj piersi pod kątem wystąpienia jakichkolwiek zmian i postaraj się, by stało się to Twoim nawykiem. Twoje ciało będzie za to wdzięczne tak samo, jak i za najlepszy dostępny stanik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *