Dodatki

Zakolanówki idealne do różnych stylizacji

Choć długie zakolanówki mogą kojarzyć się raczej ze stylizacjami uczniowskimi, okazuje się, że równie dobrze mogę prezentować się u dorosłych kobiet. Trzeba jedynie poznać kilka wskazówek, które pomogą nam stworzyć bardzo ciekawe stylizacje. Od czego więc należy zacząć?

Jak nosić zakolanówki?

Niewątpliwie największą popularnością cieszą się zakolanówki czarne. Łatwo jest je dopasować do pozostałych elementów garderoby, a ponadto wpływają korzystnie na wygląd nóg, optycznie je wyszczuplając. Ciekawym urozmaiceniem w tym zakresie mogą być zakolanówki paski. Jedyną sytuacją, gdy powinnyśmy unikać czarnych model jest połączenie ze strojem, który sam w sobie jest już w tym kolorze. A czy czerń jest jedyną opcją, jaką powinnyśmy brać pod uwagę? Oczywiście, że nie! Doskonale sprawdzą się również takie stonowane barwy jak szarości czy brązy.

O czym jeszcze należy pamiętać? Zakolanówki nosi się głównie jesienią i zimą, gdy potrzebujemy dodatkowego dogrzania nóg. Jeśli jednak już się na nie zdecydowałyśmy, góra zakolanówek powinna być widoczna dla uzyskania najlepszego rezultatu wizualnego. Ponadto, zadbajmy o to, aby reszta kreacji nie była zbyt chaotyczna. Lepiej postawić na prostotę, gdyż same zakolanówki stanowią już urozmaicenie.

Zakolanówki – czego unikać?

Gdy znamy już podstawowe zalecenia, warto też wiedzieć jakich decyzji unikać. Decydując się na zakup zakolanówek, lepiej jest nie wybierać modeli białych lub jaskrawych. Trudno jest je potem dopasować do stylizacji, a ponadto mogą one wyglądać infantylnie. Białe zakolanówki będą dodatkowo pogrubiać nogi. Co więcej, zakolanówki nie mogą być za krótki ani też za ciasne. W pierwszym przypadku bowiem będą one wyglądały po prostu jak podkolanówki – co zwyczajnie mija się z celem – a w drugim ściśnięta skóra na nodze nie będzie prezentować się atrakcyjnie. Są to ogólne wskazówki, od których z pewnością istnieją wyjątki. Niemniej jednak, jeśli nie jesteśmy czegoś pewne, zawsze lepiej być ostrożnym. Pamiętaj, że to przede wszystkim Ty masz się czuć w danej stylizacji dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *